Megnyílt a Funside School második, teljes értékű saját helyszíne, amely a Margit híd budai hídfőjénél várja az idegen nyelvi vagy informatika képzéseket kereső gyermeket és fiatalokat: a jelentkezés már elindult, első tanfolyamok szeptember 16-tól. Gyere el Nyílt órára még ma!
Buda középső, frekventált részén nyitott új termet a Funside School, amely angol és informatikai képzésekkel szeretné megújítani az oktatást. A gamifikáció és a pozitív megerősítés módszerével oktató délutáni iskola Gellért téri helyszínére tavaly már több mint 200 gyermek járt heti rendszerességgel. Az iskola fiatal alapítói számára fontos szempont, hogy minél közelebb vigyék a délutáni iskolát a gyerekekhez, hogy ne utazással teljenek el a délután értékes órái a diákok számára. A jelentkezési dömping javában tart, de még senkinek sem késő: szeptember elejétől nyílt napokon is megismerhetik az érdeklődők a Funside School őszi képzéseit.
Az új, négy tantermes helyszínen heti rendszerességgel szerveznek órákat 7-17 éveseknek: a nagy sikerrel futó angol, programozás és robotika tanfolyamok mellett olyan újdonságok is bekerültek a Funside School tanrendjébe, mint a Digitális világ tanfolyam, ahol a mindennapokban szükséges informatikai készségeket fejlesztenek majd, amire ma már gyakorlatilag mindenkinek szüksége van, aki bármilyen ügyét intézi a világhálón. De lesz magyar mint idegen nyelv, angol nyelvű Lego robotika és anyanyelvi angol képzés is.
Kittka András, a Funside School egyik alapítója szerint gyakran azok a szülők keresnek délutáni minőségi nyelvoktatást gyerekeik számára, akik szeretnék kiegészíteni az iskolai angoltanítást, méghozzá olyan folyamatos visszajelzéseken alapuló, élményközpontú módszerrel, ahol nagyon sok lehetőséget kap a gyerekek arra, hogy meg is szólaljon az idegen nyelven. „Tehát azt szeretnék, ha a gyerekek értékesen, de magukat jól érezve, élményekkel teli kortársi közösségben töltenék a délutánjaikat” – mondta András.
A 21. századi oktatáshoz az is hozzátartozik, hogy a szülők nyomon tudják követni, hogy a gyermekük mit csinál, tanul a délutáni iskolában, illetve hiányzás esetén a gyermek könnyedén felvegye a fonalat megfelelő háttéranyagok révén. Ehhez a Funside School a technológiát hívta segítségül: az iskola minden tanulócsoportjának van egy zárt, mások számára nem elérhető blogja, ahonnan a szülők tájékozódhatnak a tanultakról, követhetik a félév négy projekttémáját, valamint ide kerülnek fel az otthoni feladatok, melyek egy részét maga a diák választja ki egy listából az alapján, hogy őt mi érdekli. Az informatika csoportokban egy online gamifikációs rendszer váltotta fel a csoportblogot, ezen a platformon keresztül kommunikál a tanár a diákokkal órán kívül, küld otthoni munkát. Minden gyereknek van egy avatarja, amit az egész féléven keresztül azzal tud fejleszteni, ha órán és otthon jól, motiváltan dolgozik. A Gellért téri iskolában jól bevált online visszajelzési rendszert az új helyszínen is bevezetik.